14 dni na zwrot     Zaufany sprzedawca      Darmowa dostawa      Bezpieczne płatności

Monitor EIZO ColorEdge CG2700X

Dostępność: w magazynie dostawcy
Wysyłka w: 24-48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 12 995,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
12995.00


ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: EIZO
Kod produktu: UMLEICG2700X
Pin It

Opis

EIZO ColorEdge CG2700X:

 • Rozdzielczość naturalna 3840 x 2160 (16:9)
 • 99% gamutu Adobe RGB, DCI-P3 98%
 • HDR
 • Oprogramowanie ColorNavigator
 • Wbudowany czujnik do kalibracji i profilowania
 • W komplecie osłona Eizo
 • Prawdziwa czerń - kontrast 1450:1
 • Jasność maksymalna 500 cd/m2
 • Złącza USB-C, DisplayPort, HDMI.
 • 5 lat gwarancji - ROZSZERZONA GWARANCJA EIZO Exclusive Service.
 • Gwarancja "zero martwych pikseli" przez 6 miesięcy od daty zakupu.
 
 EIZO CG2700X
 

Rozdzielczość 4K UHD

EIZO CG2700X wyświetla obraz w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160), a więc czterokrotnie wyższej niż standardowa rozdzielczość full HD. Ekran o przekątnej 27 cali zapewnia obszerną przestrzeń roboczą do przeglądania treści w natywnej rozdzielczości 4K lub treści w pełnej rozdzielczości full HD razem z paskami narzędzi i innymi oknami. Dzięki temu monitor idealnie nadaje się do edytowania materiałów wideo, tworzenia grafiki 3D, projektowania gier, fotografii i innych zastosowań kreatywnych.
 
EIZO CG2700X
 

Wygodne połączenie kablem USB-C

Dzięki obsłudze USB-C monitor EIZO CG2700X może wyświetlać obrazy wideo, przesyłać sygnały USB i dostarczać zasilanie do podłączonego urządzenia (np. laptopa lub tabletu). Wielofunkcyjny charakter połączenia USB-C znacznie ułatwia przenoszenie się między stacjami roboczymi i pracę zdalną.

 
EIZO ColorEdge CG2700X
 

Dostarczanie zasilania

Poprzez złącze USB-C, monitor CG2700X może ładować laptopa (np. MacBooka Pro) z mocą do 9W W. Nie potrzebujesz więc osobnego zasilacza, który zajmuje miejsce na biurku lub w torbie.

 
EIZO CG2700X
 

Stabilne połączenie z siecią

Ponieważ jest to coś, czego brakuje w wielu nowoczesnych laptopach, monitor EIZO CG2700X wyposażono we wbudowany port LAN pozwalający uzyskać stabilne przewodowe połączenie z siecią. Po podłączeniu laptopa przez złącze USB-C monitor zapewnia dostęp do sieci, co umożliwia m.in. udostępnianie plików, zdalną postprodukcję i sieciowe zarządzanie kolorem z programem ColorNavigator Network.
 
EIZO CG2700X
 

Wbudowany kalibrator

Produkty z serii ColorEdge były pierwszymi monitorami na rynku wyposażonymi we wbudowany kalibrator. Kalibrator oferowany w modelu EIZO CG2700X automatycznie przeprowadza kalibrację monitora w zadanych odstępach czasowych. Dzięki temu nie trzeba kupować osobnego sprzętu kalibracyjnego, by zapewnić idealne odwzorowanie kolorów. Ponadto czujnik udoskonalono w taki sposób, by po wysunięciu na ekran nie zasłaniał widoku i nie przeszkadzał w normalnej pracy.
 
EIZO cg2700x
 

ColorNavigator 7: oprogramowanie do zarządzania kolorem

Aby zapewnić wierne odwzorowanie kolorów, należy przeprowadzać regularną kalibrację monitora. Autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator 7 to precyzyjne i intuicyjne w obsłudze rozwiązanie przeznaczone do zarządzania kolorem. Umożliwia m.in. stworzenie harmonogramu automatycznej kalibracji, jednoczesną kalibrację wszystkich trybów wyświetlania obrazu oraz przeprowadzenie korelacji z zewnętrznymi czujnikami. Dane kalibracji zapisywane są w monitorze EIZO CG2700X zamiast w systemie operacyjnym, dzięki czemu użytkownik nie musi powtarzać kalibracji, gdy korzysta z innego komputera.
 
Eizo ColorNavigator dla CG2700X
 

Odwzorowanie barw pod kątem standardów branży

EIZO ColorEdge CG2700X odtwarza 98% przestrzeni DCI-P3 stosowanej w kinematografii cyfrowej, a także 99% przestrzeni Adobe RGB. Szeroki gamut kolorów zapewnia również wierną reprodukcję całych przestrzeni barwnych CMYK (ISO-coated i US web-coated) używanych w druku. Monitor obsługuje też standard transmisyjny BT.2020.
 
eizo cg2700x
 

Wierne odtwarzanie kolorów dzięki tabeli 3D LUT

W modelu EIZO CG2700X wykorzystano tabelę 3D LUT, która indywidualnie dopasowuje kolory, pobierając dane z trójwymiarowej tabeli RGB. Tabela 3D LUT korzysta z oferowanej przez oprogramowanie ColorNavigator 7 funkcji emulacji i imituje filmowy wygląd obrazu, co pozwala twórcom sprawdzić, jak będzie wyglądał ich produkt dla odbiorcy końcowego. Ponadto tabela 3D LUT poprawia mieszanie barw RGB, które odgrywa istotną rolę w odtwarzaniu odcieni szarości.
 
EIZO CG2700X
 

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

Odbierając sygnał wejściowy ze złącza DisplayPort lub HDMI, monitor ColorEdge CG2700X może wyświetlać 10-bitowy* obraz z 16-bitowej tabeli LUT (ponad miliard kolorów jednocześnie, a więc 64 razy więcej niż w przypadku tabeli 8-bitowej). Zapewnia to płynne przejścia tonalne i mniejszy współczynnik Delta-E między sąsiadującymi kolorami.
 
monitor eizo cg2700x
 

Szeroki wybór trybów pracy

Monitor CG2700X oferuje predefiniowane tryby pracy, w których przestrzeń barwną i wartości gamma dopasowano do standardów DCI-P3, BT. 709 i BT. 2020. Do oglądania treści HDR dostępne są natomiast tryby DCI i BT. 2100 (dla krzywych PQ) oraz BT. 2100 (dla krzywych HLG). Wbudowany kalibrator pozwala dopasować i utrzymać poziom jasności dla poszczególnych trybów.
 
monitor cg2700X
 

Obsługa standardu HDR

Monitor ColorEdge CG2700X ma ekran o wysokiej jasności 500 cd/m2. Obsługuje krzywe HLG (Hybrid Log-Gamma) i PQ (Perceptual Quantization), które pozwalają wyświetlać i edytować treści wideo w standardzie HDR (High Dynamic Range). Korzystając ze zoptymalizowanych krzywych gamma, monitor jest w stanie odtwarzać obrazy w sposób dużo bardziej zbliżony do percepcji ludzkiego oka niż w przypadku standardu SDR (Standard Dynamic Range). Dzięki temu twórcy mogą edytować obrazy wyświetlane z szeroką rozpiętością tonalną, mając pewność, że będą gotowe na dalsze etapy edycji czy color gradingu.
 
Eizo cg2700X HDR
 

Reprodukcja prawdziwej czerni

Zgodnie ze standardem DCI monitor EIZO CG2700X oferuje wysoki kontrast 1450:1*. Umożliwia to wyświetlanie „prawdziwych” czerni, które z reguły są trudne do osiągnięcia w typowych monitorach LCD. Nawet przy patrzeniu na ekran z boku w słabo oświetlonym studio ciemne tony zachowują swoją głębię.
 
Eizo CG2700X
 

Funkcja DCI-4K Cropping

Monitor EIZO CG2700X oferuje funkcję DCI-4K Cropping, która wyświetla sygnał DCI 4K (4096 x 2160), przycinając obraz do natywnej rozdzielczości panelu 4K UHD (3840 x 2160). Użytkownik może zdecydować, czy obraz ma zostać wyśrodkowany, przycięty z prawej czy przycięty z lewej.
 
EIZO CG2700X
 

Interpolacja metodą najbliższego sąsiada

Przy skalowaniu obrazu monitor CG2700X może stosować interpolację metodą najbliższego sąsiada (ang. nearest neighbor interpolation). Podczas powiększania obrazu monitor kopiuje najbliższe piksele, aby zachować wierność barw. Po wyłączeniu tej opcji stosowana będzie metoda interpolacji, która wyważa przejścia tonalne sąsiadujących pikseli, aby uzyskać płynne odcienie. Korzystając z menu OSD monitora, użytkownik może z łatwością wybrać metodę interpolacji odpowiednią dla danego projektu, tak aby przy skalowaniu obrazu do rozdzielczości 4K treści wyświetlały się prawidłowo.
 

Ostrzeżenie dotyczące luminancji

Monitor CG2700S może pokazać obszary ekranu, których nie da się prawidłowo wyświetlić przy aktualnie ustawionym poziomie jasności. Zaznaczone są na żółto lub różowo. Funkcja ta działa dla jasności 300, 500, 1000 i 4000 cd/m2.
 
ColorEdge CG2700X
 

Zbliżenie dla obrazów 4K

Monitor CG2700X pozwala powiększyć wybrany obszar ekranu, aby obejrzeć detale i sprawdzić ostrość obrazu. Funkcję zbliżenia można szybko włączyć za pomocą przycisków z przodu monitora.
 
EIZO ColorEdge CG2700X
 

Tryb Gamut Warning

EIZO CG2700X oferuje specjalny tryb pracy Gamut Warning. Po jego wybraniu monitor wykrywa obszary obrazu BT.2020, których nie da się odtworzyć w standardzie BT. 709, i konwertuje je do odcieni szarości. Do dyspozycji użytkownika jest też tryb BT. 709 Clipping, który pozwala oglądać obrazy BT. 2020 w przestrzeni kolorów BT. 709 i pokazuje, jak będą się wyświetlały w telewizji HDTV.
 
Eizo ColorEdge CG2700S
 

Automatyczna regulacja ustawień barwnych

Monitor graficzny EIZO CG2700X oferuje funkcję synchronizacji sygnału, która automatycznie dopasowuje ustawienia monitora (m.in. zakres sygnału wejściowego i format kolorów na wejściu) do odbieranego sygnału wideo, tak aby parametry kolorów były spójne w trakcie całej postprodukcji.
 

Regulacja krzywej gamma dla każdego monitora osobno

Krzywa gamma jest regulowana dla każdego egzemplarza CG2700X z osobna w fabryce EIZO w Japonii. Robi się to, mierząc wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzystając z 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT) monitora, aby wybrać najbardziej pasujące odcienie.

 
CG2700X
 

Błyskawiczna stabilizacja koloru

Typowy monitor LCD potrzebuje około 30 minut, aby osiągnąć stabilny poziom jasności, chromatyczności i odcieni. Modelowi ColorEdge CG2700X pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie trzy minuty. Niezależnie od tego, czy jesteś w studio, czy zabierasz monitor w plener, przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę.

 
Monitory graficzne EIZO
 

Stabilny obraz dzięki sztucznej inteligencji

Na kolory i jasność monitora LCD mogą wpływać wahania temperatury w otoczeniu oraz temperatury samego urządzenia. Modele z serii ColorEdge CG wyposażono we wbudowany czujnik, który wykrywa zmiany temperatury i dopasowuje przejścia tonalne, kolory, jasność i inne ustawienia monitora tak, aby obraz cały czas wyświetlał się prawidłowo. Algorytm wykorzystywany przez sztuczną inteligencję (AI)* w modelu EIZO CG2700X umożliwia wykrywanie temperatury i regulację ustawień nawet przy wysokim poziomie jasności.
 
EIZO CG2700X
 

Jednolity obraz na całej powierzchni

Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, monitor EIZO CG2700X wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która koryguje odchylenia odcieni na całym ekranie, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

 
EIZO CG2700X
 

Obudowa z ażurowego metalu

Dla modelu CG2700X zaprojektowano zupełnie nową obudowę, której tylna część została wykonana z metalu z ażurowym wzorem. Obecność otworów zapewnia lepszy przepływ powietrza, co pozwala chłodzić monitor bez użycia hałaśliwego wentylatora. Umieszczona z tyłu rączka ułatwia przenoszenie monitora.

 
CG2700X
 

Kaptur ochronny

Do monitora EIZO CG2700X dołączono specjalny kaptur zapobiegający odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Jest on wyjątkowo lekki i składa się tylko z jednego elementu, montowanego magnetycznie.
 
Kaptur do monitora EIZO
 

Praktyczna stopka

Monitor CG2700X wyposażony jest w stopkę, która pozwala swobodnie regulować wysokość ekranu, nachylać go i obracać. Ma również wygodny mechanizm zwalniający, dzięki któremu można jednym ruchem odłączyć ekran od podstawki.

 
Stopka CG2700X
 

Szeroki wybór złączy

EIZO ColorEdge CG2700X wyposażono w wejścia wideo DisplayPort, HDMI oraz USB-C. Oprócz tego monitor ma wbudowane cztery porty USB-A (dwa w standardzie 3.1 Gen 1 i dwa w standardzie 2.0) umożliwiające podłączenie urządzeń peryferyjnych.

 
Złącza EIZO CS2700X
 
5-letnia gwarancja

CG2700X objęty jest 5-letnią gwarancją producenta na wszystkie komponenty monitora, łącznie z panelem LCD*. Oferowanie klientom tak długiej gwarancji jest możliwe dlatego, że produkty EIZO powstają w fabrykach firmy, co pozwala na ścisłą kontrolę jakości i zapewnienie trwałości każdego monitora.

Ekran wolny od świecących pikseli
Producent daje gwarancję na zero martwych pikseli w modelach ColorEdge przez sześć miesięcy od daty zakupu.
 
 
 

 

 

Specyfikacja Techniczna: (zawsze sprawdzaj specyfikację techniczną na stronie producenta)
 
Model CG2700X: monitor kolor czarny
Kolor Czarny
   
Typ panelu IPS
Rozmiar 26,9" / 68,4 cm
Natywna rozdzielczość 3840 x 2160 (16:9)
Rozmiar ekranu (H x V) 596,2 x 335,3 mm
Rozmiar pixela 0,155 x 0,155 mm
Liczba kolorów 1,07 miliarda (wyświetlanie 10-bitowe) z palety 278 bilionów (16-bitowa tabela LUT)
Kąty widzenia 178°, 178°
Jasność 500 cd/m2
Rekomendowana jasność 120 cd/m2 lub mniej
Kontrast 1450:1
Czas reakcji 13 ms (Gray-to-gray)
Gamut barwowy Adobe RGB: 99%, DCI-P3: 98%
   
Wejścia sygnałowe USB-C (DisplayPort Alt Mode, HDCP 2.3), DisplayPort (HDCP 2.3), HDMI (Deep Color, HDCP 2.3)
Cyfrowa częstotliwość odświeżania USB-C, DisplayPort: 25 - 137 kHz / 23 - 61 Hz
HDMI: 15 - 135 kHz / 23 - 61 Hz
USB USB-C 3.1 Gen 1 (DisplayPort Alt Mode, zasilanie z mocą maks. 94 W), USB-B 3.1 Gen 1, USB-A 3.1 Gen 1 x 2, USB-A 2.0 x 2
   
Zasilanie AC 100 - 120 V / 200 - 240 V, 50 / 60 Hz
Maksymalny pobór prądu 274 W
Średni pobór prądu 65 W
W trybie oszczędzania energii Mniej niż 0,5 W
   
Funkcja stabilizacji podświetlenia ekranu TAK
Tryby pracy User, BT.2020, BT.709, DCI-P3, PQ_DCI-P3, HLG_BT.2100, AdobeRGB, sRGB, Calibration (CAL), SYNC_SIGNAL
Układ DUE TAK
Język Menu ekranowego angielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
Inne Regulacja koloru, krzywa PQ, krzywa HLG, autokalibracja, format koloru wejściowego, model kolorów YUV, zakres sygnału wejściowego, konwersja I/P, powiększanie obrazu, zoom, tryb DCI 4K Cropping, tryb BT.709 Gamut Warning, tryb Luminance Warning, znacznik, obrót menu, tryb energooszczędny, pomijanie sygnału wejściowego, pomijanie trybu wyświetlania, przycisk do samodzielnej konfiguracji, wyświetlanie informacji o monitorze, blokada przycisków, funkcja DUE Priority, Ethernet
   
Wymiary (poziom, W x H x D) 638 x 415,9 - 570,9 x 245 mm
Wymiary (bez podstawy, W x H x D) 638 x 390 x 86,2 mm
Waga 9,7 kg
Waga (bez podstawy) 6,7 kg
Odchylenie 35° góra, 0° dół
Obrót 344°
Pivot 90°
   
Temperatura pracy 0 - 35 °C
Zalecana wilgotność 20 - 80 %
Certyfikaty CB, CE, UKCA, TUV/GS, cTUVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), TUV/S, PSE, VCCI-B, RCM, EAC, RoHS, WEEE, TUV/Ergonomics, TUV/Color Accuracy (Quick Stability), FograCert Softproofing System (klasa A)
Dołączone akcesoria Kabel zasilający, kabel USB-C (2 m), kabel HDMI (2 m), kabel USB-A - USB-B (2 m), podręcznik instalacji, certyfikat regulacji, zestaw ScreenCleaner do czyszczenia monitora, kaptur do monitora, karta gwarancyjna.
Gwarancja 5 lat

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty, które mogę Cię zainteresować

Opinie o produkcie (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać opinie. Moderujemy opinie. Wyświetlamy pozytywne i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl