14 dni na zwrot     Zaufany sprzedawca      Darmowa dostawa      Bezpieczne płatności

Capture One for Sony 22 - oprogramowanie

Dostępność: Wycofany z produkcji
Cena: 909,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
909.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Capture One
Kod produktu: COP22S
Pin It

Opis

Capture One for SONY 22

Sprawdź, dlaczego Capture One daje takie wyjątkowe możliwości

Capture One to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych programów do edycji zdjęć, dedykowanych dla profesjonalistów jak i entuzjastów fotografii. Nowa osłona programu to przede wszystkim optymalizacja i kompatybilność z nowymi procesorami Apple M1, M1 Pro, M1 Pro Max oraz zgodność z aktualnymi systemami operacyjnymi: macOS Monterey oraz Windows 11. Nowy Capture One to także nowe funkcje, nowe obsługiwane aparaty i obiektywy:

 

EDYCJA OBRAZU

"W Capture One kreatywność przejmuje kontrolę nad zdjęciami dzięki niesamowitym i precyzyjnie działającym funkcjom do edycji zdjęć."

Capture One

 

 • Style Brushes - szybka edycja pędzlem dowolnego miejsca na zdjęciu, bez konieczności ręcznego tworzenia osobnej warstwy. Po prostu wybierz Pędzel stylów z żądanym ustawieniem i pociągnij nim po danym obszarze. Można także tworzyć własne Pędzle stylów dla najczęściej stosowanych ustawień korekt.

 • Dehaze - usuwanie zamglenia i redukowanie efektu płaskości za pomocą pojedynczego suwaka. Ta nowa i funkcjonalna opcja automatycznie dostosowuje kontrast, nasycenie i inne elementy pod kątem płaskich obrazów.

 • HDR - całkowita kontrola nad kontrastem i tonacją dzięki narzędziu High Dynamic Range. Odzyskaj jasne obszary, uwidocznij cienie, przyciemnij czernie lub popraw najjaśniejsze punkty zdjęcia - wszystko to za pomocą jednego narzędzia.

 • Krzywe i poziomy różnych parametrów - kontrolowanie jasności i kontrastu za pomocą poziomów, krzywej RGB i krzywych poszczególnych kanałów RGB. Dodatkowo można skorzystać z krzywej Luma, aby skorygować jasność bez wpływu na barwę i nasycenie.

 • Podgląd „przed vs po”- przeglądanie zmian za pomocą jednego kliknięcia. Wybierz pomiędzy pełnym widokiem a oknem podzielonym, aby od ręki porównać edytowany obraz z pierwotnym plikiem RAW.

 • Advanced Color Editor - pełna kontrola i szybka edycja kolorów. Kliknij w dowolnym miejscu na zdjęciu i przeciągnij, aby dostosować odcień, nasycenie i jasność każdego koloru, bądź dostosuj kolory za pomocą prostych w użyciu suwaków.

 • Skin Tone Editing - dokładne dostosowanie odcienia skóry bez skomplikowanego retuszu dzięki trzem suwakom funkcji Uniformity obsługującym odcień, nasycenie i jasność. Ich ustawienia można zastosować miejscowo w celu uzyskania maksymalnej kontroli nad efektem.

 • B&W - kontroluj konwersję czarni i bieli, minimalizując ilość szumu dla uzyskania możliwie najlepszego rezultatu.

 

WARSTWY I MASKI

"Capture One pozwala koncentrować się na edycji konkretnych elementów obrazu, bez wpływu na resztę. Możliwość zastosowania nawet 16 warstw i tworzenia precyzyjnych masek, aby oddzielać poszczególne obszary przeznaczone do edycji to potęga dostępna od teraz dla każdego."

Capture One

 

 • Linear Gradient - szybkie tworzenie i kształtowanie gradientów liniowych z płynnym przejściem, np. na niebie.

 • Luminosity Masking - ograniczanie masek tylko do wybranego zakresu luminacji, aby szybko i precyzyjnie dostosować wybrane cienie, tony średnie i światła.

 • Feather Mask / Refine Edge – zmiękczanie krawędzi masek po narysowaniu, przeciągając suwak Feather Mask, bądź przy pomocy opcji Refine Edge, aby nadać masce bardziej precyzyjne krawędzie.

 • Grey Scale Mask - wizualizowanie maski w odcieniach szarości, aby uniknąć wpływu ze strony pozostałych elementów, dzięki czemu można łatwo wychwycić i skorygować wszelkie pominięte obszary maski.

 • Radial Masks - szybkie tworzenie i kształtowanie okrągłych masek o miękkich krawędziach. Można je używać do tworzenia własnych winiet, kreatywnych efektów lub poprawiania ostrości.

 • Magic Brush – tzw. magiczny pędzel służy do tworzenia zaawansowanych masek w bardzo krótkim czasie. Wystarczy obrysować obszar, który ma zostać zamaskowany za pomocą tego pędzla, a program wypełni resztę samodzielnie. Narzędzie to jest przyjemne w użyciu, a rezultatem jest precyzyjna i dopracowana maska o pełnej dokładności.

 • Heal & Clone Brushes - te pędzle służą do automatycznego tworzenia warstw naprawiających oryginał i szybkiego usuwania niechcianych elementów - program automatycznie znajdzie najlepszy punkt źródłowy, aby ukryć wybrany element.

 

SCALANIE I ZSZYWANIE OBRAZÓW

"Dodane w Capture One 22 nowe narzędzia do łączenia wielu obrazów dają jeszcze więcej swobody twórczej"

Capture One

 

 • HDR - Łącząc wiele obrazów RAW o różnej ekspozycji, funkcja Merge (Scal) pozwala uzyskać jeden obraz o wysokiej dynamice w zaledwie kilku kliknięciach.

 • Panorama - Budowanie wspaniałych obrazów panoramicznych - krajobrazów, aglomeracji, architektury i innych scen z niesamowitą rozdzielczością i dużą ilością szczegółów w całym obrazie.

 

ORGANIZACJA PROJEKTÓW

"Od pojedynczych zdjęć po tysiące obrazów - dzięki inteligentnym narzędziom do zarządzania organizacją pracy dostępnym w Capture One, można być na bieżąco ze wszystkimi projektami i plikami. Dodatkowo można skorzystać z zaawansowanych ustawień, aby szybciej eksportować różne typy plików."

Capture One

 

 • Enhanced Importer - narzędzia do importu plików oferują wiele zaawansowanych funkcji, takich jak szybkie kadrowanie na dużym ekranie i możliwość importowania katalogu Lightroom bezpośrednio do programu Capture One.

 • Katalogi i sesje - struktura folderów w ramach tzw. sesji służy do organizowania mniejszych grup plików lub projektów, a tzw. katalogi do organizowania dużych kolekcji obrazów i długoterminowego organizowania pracy w oparciu o bazę danych.

 • Słowa kluczowe - stosowanie słów kluczowych pochodzących z wielu obrazów jest możliwe już za pomocą kilku kliknięć i można tworzyć wiele bibliotek słów kluczowych, aby zapewnić dobre możliwości wyszukiwania obrazów.

 • Różne metody eksportu - eksportowanie obrazów w różnych formatach z różnych lokalizacji, i to jednocześnie. Dzięki zaawansowanym ustawieniom eksportowania można za jednym zamachem tworzyć zdjęcia na strony internetowe, Instagram i do druku.

 • Narzędzia do sortowania i selekcji - wydajne sortowanie obrazów na podstawie oceny (liczba gwiazdek) i kolorowych znaczników. Opcja automatycznego przechodzenia do kolejnego obrazu (switch to next) umożliwia przełączenie się na następne zdjęcie podczas oceniania lub tagowania dużych zbiorów.

 • Filtry i inteligentne albumy - przeszukiwanie kolekcji przy użyciu filtrów, np. liczby gwiazdek, typ obiektywu, aby szybko znaleźć dowolne zdjęcie. Można również tworzyć tzw. inteligentne albumy na podstawie filtrów, aby uzyskać szybszy dostęp do określonych zdjęć.

 • Tokeny - stosowane w polach tekstowych, aby łatwo tworzyć foldery, zmieniać nazwy obrazów lub dodawać znaki wodne z dynamicznymi informacjami, które będą aktualizowane w celu dopasowania do poszczególnych obrazów - np. aktualizacja tokenu ISO w celu dopasowania do ISO obrazu.

 

PROCESY ROBOCZE I WYDAJNOŚĆ

"W Capture One szybki proces edycji staje się możliwy dzięki spersonalizowanemu interfejsowi i dobrej wydajności programu."

Capture One Wireless tethering

 

 • Wireless tethering – bezprzewodowe podłączenie apartu, aby przesyłać zdjęcia bez żadnych kabli.

 • Tethered Capture - natychmiastowy podgląd na żywo od razu po wykonaniu zdjęcia i bezpośrednio na komputerze dzięki najszybszemu i najbardziej niezawodnemu systemowi przesyłania obrazów.

 • Elastyczny interfejs – dostosowanie przestrzeni roboczej dokładnie do własnych potrzeb. Narzędzia i przyciski można rozmieszczać w dowolny sposób i ukrywać te, które nie są używane.

 • Skróty klawiszowe - edytowanie obrazów i organizowanie pracy jest jeszcze szybsze dzięki obszernej bibliotece skrótów klawiszowych, które można dostosować do własnych celów tak, aby tworzyć indywidualne procesy robocze.

 • Speed edit – rewolucja w szybkości edycji zdjęć. Ta funkcja zapewnia płynność procesu edycji bez konieczności używania suwaka na ekranie – wystarczy przytrzymać klawisze skrótu, a następnie przewinąć ekran, przesunąć element lub użyć klawiszy kursora. W ten sposób można nanosić korekty na kilka zdjęć jednocześnie.

 • Adnotacje - dodawanie do obrazów odręcznych notatek i rysunków, dzięki czemu można notować przypomnienia lub uwagi dla korektora. Dodatkowo, adnotacje można zachować jako osobną warstwę w wyeksportowanym pliku PSD.

 • Pełna obsługa plików PSD - program Capture One odczytuje warstwowe pliki PSD, dzięki czemu można płynnie przychodzić pomiędzy programem a Photoshopem.

 

OBRÓBKA OBRAZÓW

"Capture One znacznie poprawia procesy robocze dzięki nowym funkcjom pozwalającym oszczędzić czas."

Capture One Obróbka Obrazów

 

 • Korekcja obiektywu - poprawianie zniekształceń, aberracji chromatycznych, strat jasności i ostrości dzięki niestandardowym profilom obiektywu.

 • Autorotacja - oszczędza wiele godzin ręcznego obracania dzięki narzędziu wykorzystującemu sztuczną inteligencję, pozwalającemu na automatyczne obracanie dużych ilości obrazów jednocześnie.

 • Keystone - korygowanie perspektywy przy użyciu pionowych lub poziomych linii za pomocą prostego narzędzia dostępnego w przeglądarce.

 

SZCZEGÓŁY OBRAZU

"Przetwarzanie najwyższej jakości plików RAW z najmniejszymi szczegółami. Zminimalizowanie zniekształceń i strat światła dzięki niestandardowym profilom obiektywów."

Capture One

 

 • Moire - eliminacja efektu moiré, który powstaje w skomplikowanych, powtarzających się wzorach. Ustawienie można zastosować miejscowo w celu uzyskania maksymalnej kontroli nad efektem.

 • Wyostrzanie - zaawansowane narzędzia do wyostrzania pozwalają w pełni kontrolować ten proces, od mocy wyostrzania po efekt halo. Dodatkowe wyostrzanie można zapisać w tzw. formułach przetwarzania (Process Recipes), aby zdjęcia wyglądały zawsze jak najlepiej niezależnie od rozmiaru.

 • Clarity / Structure - cztery metody uzyskania efektu klarowności dla różnych ustawień oraz opcja wzmacniania tzw. struktury powierzchni, aby uwidocznić drobne szczegóły.

 • Output Proofing - kalibrowanie metody eksportu aż do uzyskania perfekcyjnych parametrów – efekt końcowy danej metody można sprawdzić „od ręki” bez wcześniejszego przetwarzania obrazu.

 • Simulated Film Grain - dodawanie analogowego charakteru dzięki ziarnistości filmu. Dostępnych jest sześć rodzajów ziarnistości i można dostosować ich moc i zakres tak, aby uzyskać większą kontrolę nad rezultatem końcowym.

 • Noise Reduction - możliwie najczystszą jakość zdjęcia można uzyskać dzięki efektywnej redukcji szumu dopasowanej do typu aparatu i ustawień ISO. Pozwala to na zachowanie niespotykanych dotąd kolorów i szczegółów podczas fotografowania z wysoką czułością ISO.

 

LICENCJA | OBSŁUGIWANE APARATY | WYMAGANIA SYSTEMOWE

 • Ta wersja obsługuje tylko aparaty SONY
 • Licencja wieczysta, komercyjna. Dla jednego użytkownika, 2 aktywacje w puli.
 • Instalacja na: WIN-WIN, WIN-MAC, MAC-MAC -> Dowolnie.
 • Lista obsługiwanych aparatów: Sprawdź na stronie producenta.
 • Więcej o nowych funkcja na naszym blogu: https://wzorniki.eu/capture-one-22-co-nowego
 • Windows 8.1® 64-bit lub Windows 10® 64-bit (od wersji 1607 do 21H2) lub Windows 11®
 • macOS 10.15, macOS 11 (od wersji 11.6), macOS 12

Capture One Licencja

Produkty, które mogę Cię zainteresować

Opinie o produkcie (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodać opinie. Moderujemy opinie. Wyświetlamy pozytywne i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl